ریشه&zwnj ,می&zwnj ,بوده ,کاشت ,غلات ,گیاه ,سایر غلات ,مانند سایر ,برابر خوابیدگی ,مواد غذایی ,می&zwnj شوند
تحقیق

لینک *پایین مطلب*

فرمت فایل:Word (قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحه17

فهرست مطالب

عملیات کاشت :

عوامل محیطی :

2-طرق مختلف کاشت :

A : خشکه کاری B : نم کاری

ج - زمان کاشت :

مقدار بذر لازم در واحد سطح :

عملیات داشت :

عملیات برداشت :

تاریخ کاشت :

2-تعیین زمان برداشت از نظر فیزیولوژیکی

زراعت ذرت

با نام انگلیسی corn)) وامریکایی (maize) و اسم علمی zea mays از خانواده غلات (poaceae) و یک از چهار غله عمده جهان بوده و بعد از گندم و برنج تولید آن در دنیا مقام سوم را داراست .

مشخصات گیاه شناسی :

الف : ریشه : ذرت دارای سه نوع ریشه است 1-ریشه&zwnj های بذری و ریشه&zwnj های اولیه تعداد این نوع ریشه&zwnj ها 3 تا 5 عدد بوده و با جوانه زدن بذر طلا ظاهری می&zwnj شوند کار این ریشه&zwnj ها جذب آب و مواد غذایی از اعماق خاک می&zwnj باشد .

2-ریشه&zwnj های تاجی یا ثانویه : از گروه&zwnj های واقع در طوقه گیاه و در زیر سطح خاک بوجود آمده و گسترش پیدا می&zwnj کند تعداد آنها 7 الی 8 عدد و گاهی به 15 الی 20 عدد نیز می&zwnj رسد کار این ریشه&zwnj ها جذب آب و مواد غذایی از خاک سطح است .

3-ریشه&zwnj های هوایی یا نگه دارنده : این ریشه&zwnj ها در واقع همان ریشه&zwnj های تاجی هستند که در بالای سطح خاک تولید می&zwnj شوند نقش آنها بیشتر در قائم گله داشتن گیاه است زیرا طول گیاه زیاد بوده و لذا برای مقاومت در برابر خوابیدگی این ریشه&zwnj ها مانند یک تیرک عمل می&zwnj کنند نقش این ریشه&zwnj ها در عمل جذب بسیار کم است .

ب : ساقه

ساقه ذرت مانند سایر غلات بند بند و گره&zwnj دار ، تو خالی و استوانه&zwnj ای بوده و طولش بسته به رقم ممکن است از cm 30 تا m 5/7 و خطرش از cm3/1 تا cm5 تغییر کند .

ساقه ذرت به عکس سایر غلات معمولاً بدون انشعاب است و پنجه&zwnj ای تولید نمی&zwnj کند . خوابیدگی یاورس در ذرت به ندرت رخ می&zwnj دهد و ارقام هیرید ذرت مقاومت بسیار خوبی در برابر خوابیدگی از خود نشان می&zwnj دهد . لازم به ذکر است که طول معمول ذرت 5/1 تا 5/2 متر است .

ج : مانند سایر غلات کشیده بوده و از پهنک و غلافت تشکیلدریافت‌فایلادامه مطلب
منبع اصلی مطلب : کاویانی
برچسب ها : ریشه&zwnj ,می&zwnj ,بوده ,کاشت ,غلات ,گیاه ,سایر غلات ,مانند سایر ,برابر خوابیدگی ,مواد غذایی ,می&zwnj شوند
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

سبد بلاگ : تحقیق در مورد زراعت ذرت